От 4 до 7 август 2014 г. четири отбора от   военни формирования на ВМС, два отбора от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” (курсанти и студенти), два отбора от  Варненска морска гимназия „Св. Николай Чудотворец”, представителен отбор на АЕЦ „Козлодуй” и представителен отбор на Спортен клуб „Поларис” от гр. Силистра участваха в Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили. Проведоха се състезания по ветроходство, гребане, теглене на въже, морски възли и хвърляне на хвъргало.

На 7 август 2014 г. от 12.30 ч. на Морска гара Варна се състоя церемония по награждаване на победителите от Спартакиадата.

Отборите на ВВМУ "Н. Й. Вапцаров" се представиха достойно в състезанията.

Първият отбор- курсанти, с капитан и треньор кап. лейтенант, асистент Ивайло Бакалов, се класира на I-во място в комплексното класиране. Забележително е, че отборът спечели всички гонки в състезанието по гребане.